Od 3D návrhu k výrobku: takhle to funguje

Edwin de Graaf o vztahu Bredenoordu se společností SixPointTwo:
“Skvělá, dobře organizovaná společnost, která dokonale vyhovuje našim potřebám.”

 

Energetická řešení společnosti Bredenoord se používají každý den po celém světě. Patří sem generátory a bateriové bloky pro dočasné a mobilní napájení na velkých mezinárodních akcích, jako jsou festivaly a sportovní turnaje. Řešení společnosti Bredenoord prokázala svou hodnotu ve stavebních a infrastrukturních projektech a jako nouzové zdroje energie pro hasičské organizace, nemocnice a datová centra. “Všechna tato řešení vyvíjíme ve vlastní režii. Proto máme oddělení výzkumu a vývoje s 30 zaměstnanci,” vysvětlil Edwin de Graaf, produktový manažer pro výrobu a distribuci elektrické energie.

Bredenoord existuje již více než 85 let. Rodinná společnost sídlí v Apeldoornu a má pobočky a sklady v Nizozemsku, Německu, Dánsku a Rakousku. Spolupracuje také s několika mezinárodními partnery.

Generátory
Společnost Bredenoord nabízí různé typy generátorů pro napájení. Zákazníci si je mohou pronajmout nebo zakoupit. “Kromě generátorů na běžnou naftu máme také generátory na HVO (hydrogenovaný rostlinný olej), obnovitelnou naftu, která je neutrální z hlediska emisí CO2. Máme také generátory, které fungují na bioplyn získaný z čištění odpadních vod. Je to opravdu čisté palivo, které se do motorů dokonale hodí. Nabízíme také mimo jiné řešení na bázi metanolu a vodíku. Nejvhodnější řešení pro danou situaci závisí na několika faktorech, jako je poptávka zákazníka, lokalita a platné emisní předpisy.”

Chytrá řešení
Společnost Bredenoord se aktivně podílí na vývoji ještě čistších paliv. “V současné době je na našem trhu stále velmi obtížné nabídnout řešení, která by byla 100% bez fosilních paliv “od zdroje ke kolu” (tj. v rámci celého životního cyklu). Zákazníci společnosti Bredenoord se však mohou spolehnout na energetická řešení, která nabízejí optimální výkon a minimalizují dopad na životní prostředí. “Můžeme například pracovat s kombinací generátorů. Když je potřeba méně energie, například v noci, může ji poskytnout menší generátor. Při vyšších denních požadavcích na výkon pak využijete větší generátor instalovaný vedle. Dalším chytrým řešením je kombinace generátoru s bateriovým blokem, který snižuje nároky na palivo.”

Pronájem a doprava
Pronájem řešení pro dočasné a mobilní napájení je pro Bredenoord zdaleka největším trhem. Důležitou roli v této souvislosti hraje doprava. “Máme 40 vlastních nákladních vozidel a také si je pronajímáme a snažíme se, aby všechna naše nákladní vozidla byla co nejčistší. Přecházíme na používání elektrických jeřábů pro nakládku a vykládku výrobků. Akumulátory těchto jeřábů se nabíjejí za jízdy. Na staveništi pak k tomuto účelu není třeba provozovat dieselový motor.”

Ochrana výrobků na cestách
Zákazníkům jsou přepravovány různé produkty Bredenoord. Kromě generátorů, baterií, rozvodných skříní a transformátorů jsou dodávány také nabíjecí stožáry a kabely. “Všechny tyto výrobky byly do posledního nýtu navrženy našimi konstruktéry. Totéž platí i pro pronajaté výrobní rámy (včetně krytů, přístřešků a kontejnerů), které výrobky chrání.”
Výroba a montáž výrobků a pronajímaných rámů je částečně zadávána různým partnerům. Společnost SixPointTwo je jedním z těchto partnerů již rok a půl. “Dodavateli poskytujeme 3D výkres, aby viděl, jak musí být dílčí výrobek vyroben a jaké operace jsou k tomu potřeba.”

Kabelové navijáky
Prvním úkolem společnosti SixPointTwo bylo vyrobit kabelové navijáky. “Vyvinuli jsme praktický naviják kabelu, který si zákazníci mohou sami odvíjet a navíjet. Díky tomu je kabel dobře zajištěn. Kromě toho lze cívku upevnit k upevňovacímu systému nákladního automobilu zapuštěnému do podlahy ložné plochy. Tento certifikovaný systém založený na bajonetu jsme sami navrhli.” Kabelový naviják má velikost palety a je vyroben z plně žárově pozinkované oceli. Dá se říci, že jde o robustní užitkový předmět. “A to je nutnost, protože kabeláž je drahá součástka náchylná k poškození.”

Skříně pro nabíjecí místa
Společnost SixPointTwo také vyrobila skříně pro nabíjecí body od společnosti Bredenoord. “Nabíjecí místa pro elektromobily se používají na místech, jako jsou staveniště a akce. Skříňka se skládá z vnějšího rámu, který je nařezán, naohýbán, svařen a následně pozinkován. Dále obsahuje vnitřní desku, na kterou se připevní nabíjecí jednotka. Tuto ocelovou konstrukci vyrobila a smontovala společnost SixPointTwo. Poté byla odeslána do Nizozemska a my jsme nainstalovali nabíjecí body: dva na každou skříň.”

Přidaná hodnota:
První zakázka jasně potvrdila přidanou hodnotu, kterou Edwin de Graaf od společnosti SixPointTwo očekává: “Dodáme výkres a vrátí se nám výrobek: to je přesně to, co chceme,” řekl. Také naše návštěva výrobního závodu v Humpolci nás naplnila důvěrou: “Je to skvělá, spořádaná firma, která je dobře organizovaná. Je tu klid a ticho. Vše je připraveno a materiály jsou označeny. Zaměstnanci mohou pracovat rychle, efektivně a ergonomicky. Když vidím takovou firmu, vím, že nám bude vyhovovat.” Dlouhodobý vztah však vyžaduje mnohem více. “S našimi důvěryhodnými partnery chceme budovat pevné vztahy. A můžete si být jisti; chyby se budou dělat na obou stranách. Co však považujeme za důležité, je, abyste je prošetřili společně, jako partneři, a pak přišli na to, jak problém vyřešit. Jak se vypořádat s odpovídajícími náklady, můžeme vyřešit až poté. Zažili jsme to, když se v jednom z našich výkresů vyskytla chyba. Nyní víme, že společnost SixPointTwo tento přístup uplatňuje také.”

Leave a comment