Ze zákulisí internetových obchodů a doručování balíků …

Každý článek řetězce je nepostradatelný

 

V prosinci se děti netrpělivě těší, co jim nadělí Mikuláš a Ježíšek. Dospělí jsou stejně netrpěliví – dorazí dárky včas? Ti, kteří „normálně“ nakupují na internetových obchodech také chtějí vědět, zda jim bude vše v posledním měsíci v roce normálně doručeno. V Nizozemsku a v okolních evropských zemích se denně zpracovávají miliony objednávek a miliony balíků. SixPointTwo je jedním z článků v logistickém řetězci, který tento proces zajišťuje. Pojďme se podívat do zákulisí …

V třídících centrech Amazonu a DHL je mnoho balíků přepravováno třídícími linkami 24 hodin denně. Tyto třídící linky obsahují mnoho dílčích komponentů a modulů vyrobených společností SixPointTwo. Jsou součástí velkých třídících systémů, v rámci kterých nenápadně vykonávají svojí práci. Mezitím se však staly nepostradatelnými …

Třídící systém pro odesílání balíků
Automatizovaná, rychlá manipulace s balíky, která snižuje lidskou činnost na minimum – přesně o tom je odesílání balíků. Dobrým příkladem je hromadný třídící systém, který je používán mezinárodním poskytovatelem logistických služeb v regionálních poštovních třídících centrech. SixPointTwo vyrobila pro tento sofistikovaný systém několik komponentů, například válečkové dopravníky s bočním vedením. Tyto dopravníky zajišťují, že se balíky pohybují plynule a rovnoměrně. Boční vedení zajišťuje, aby z dopravníku balíky nevypadly. Pro tento hromadný třídící systém jsme dále vyrobili systémy s poháněnými válečky, které slouží k přesunu balíků na jiný dopravník.

Systém křížového třídění
Mezinárodní poskytovatel služeb doručování balíků zpracovává denně statisíce balíků z více než 1000 sběrných míst. To se provádí ve dvou automatizovaných třídících centrech. Tato obrovská třídící centra společně pokrývají více než 10 000 m2 a jsou vybavena plně automatizovanými dopravníkovými pásy, robotikou, systémem OCR (tj. optické rozpoznávání znaků) a vysoce kvalitním záznamem obrazu. Pro tento logistický systém jsme vytvořili moduly, pomocí kterých lze tok balíků zpomalit či zrychlit dle potřeby. Tímto je zajištěno zefektivněné doručování balíků do třídící stanice, odkud mohou být odeslány do příslušného výdejního místa. Odtud jsou pak distribuovány příjemcům.

Spolehlivost je klíčová
V systému třídění je každý článek důležitý. Stačí, aby selhala jen jedna část a celá linka se zastaví. Výsledek: zpoždění, dodatečné náklady a zklamaní příjemci. Je jasné, že to nelze připustit. SixPointTwo začlenilo do svých systémů rozsáhlou kontrolu kvality, aby se zabránilo prostojům. Všechny námi dodávané dílčí komponenty a moduly jsou pečlivě sestaveny podle pracovních pokynů. Poté jsou řádně testovány na základě testovacího protokolu, který je založen na principu čtyř očí. Produkty vybavené motory procházejí dodatečným funkčním testováním předtím, než jsou uvolněny naším oddělením kvality. K tomuto účelu používáme metodu FAT (Factory Acceptance Test).

Poslední složkou v zajištění kvality v SixPointTwo je náš vlastní systém track-and-trace. Ačkoli na tom naši zákazníci netrvají, považujeme zpětnou dohledatelnost za nutnost. Díky systému track-and-trace můžeme dohledat odpovídající čísla šarží všech dílů a surovin, které byly použity pro konečný produkt, prostřednictvím jedinečného čísla produktu. Také jsme schopni získat číslo montáže a datum uvolnění z oddělení kvality.

Dbáme na to, aby vše běželo hladce
Objem online objednávek a balíků se neustále zvyšuje. Od spotřebitele po doručovatele: každý v logistickém řetězci chce zajistit hladký průběh procesu, doslova i obrazně. A to nejen v prosince, ale i ve všech dnech v roce. Společnost SixPointTwo se na tom ráda podílí!

 

Leave a comment