nlencs

+31 (0)495 727 000

info@sixpointtwo.eu

Ďábel se skrývá v detailech…

Ďábel se skrývá v detailech…

Ďábel se skrývá v detailech…

Plně chráněné ocelové konstrukce

 

Záleží na každém detailu. Jak často to říkají úspěšní umělci, sportovci a podnikatelé? Je to také motto společnosti, která je zodpovědná za celkem 3000 tun ocelových konstrukcí pro nový stavební projekt ve Veldhovenu. Zadavatel tohoto projektu se samozřejmě také velmi zajímá o detaily. Ve skutečnosti je tento zákazník předním světovým dodavatelem, který vyniká přesnými technologiemi až na čtvereční nanometr.

V areálu De Run 6000 ve Veldhovenu jsou již na místě ocelové konstrukce pro vnější část nových komerčních budov. Ocelové konstrukce pro interiér budou dokončeny v prvním čtvrtletí roku 2024. Poté přijde na řadu instalace čistých prostor, v nichž bude brzy probíhat výzkum pro vývoj nových strojů na výrobu mikročipů.

GS Steel Group: preferovaný dodavatel
Zákazníkem ve Veldhovenu je samozřejmě společnost ASML. Ocelové konstrukce jsou dílem společnosti GS Staalwerken Groep, kde je Henk Verhagen zodpovědný za zadávání zakázek. “GS Staalwerken Groep pracuje pro ASML již mnoho let, jsme preferovaným dodavatelem. Ve všech našich pobočkách jsem zodpovědný za obstarávání oceli potřebné pro naše projekty. Jedná se o přibližně 15 000 až 20 000 tun oceli ročně.”

Zadávání zakázek na základě projektů
Při zadávání zakázek záleží na každém detailu. “Naši ocel získávám na základě konkrétního projektu. Jakmile je návrh projektu hotový, musíme ho do šesti až osmi týdnů namontovat. To znamená, že vždy pracujeme pod značným časovým tlakem. Konstrukce by měla být dokončena co nejdříve, protože teprve pak může dodavatel zahájit své práce.” Čekat, až bude projekt hotový, nepřipadá v úvahu. “To by bylo jednoduše příliš pozdě. Proto se ujišťuji, že předem víme, jaký typ ocelového profilu potřebujeme. To mi umožňuje nakoupit 80-90 % potřebného materiálu v surové délce, přímo z továrny.” Konkrétní detaily mohou počkat, až bude návrh dokončen. “V tu chvíli víme, v jakých přesných délkách je třeba ocelové nosníky nařezat a kde budou například výstupky a otvory.”

Multidisciplinární tým
Každý projekt je projednáván v multidisciplinárním týmu, který kromě Henka zahrnuje vedoucího projektu a kolegy z oddělení plánování, projekce a přípravy prací. “O tom, jak budeme k práci přistupovat, rozhodujeme na základě jednotlivých projektů. Naším cílem je, aby se ocelové profily dostaly na staveniště co nejekonomičtěji. Proto při zadávání zakázek zohledňuji i to, kde se profily vyrábějí, kde budou použity a jak dlouho bude trvat jejich instalace. Sleduji také plánování.” Projekt ASML byl náročnou skládačkou. “Použité profily nejsou standardní profily, které si můžete koupit jen tak u nějaké ocelářské firmy. Hledali jsme firmu, která by je dokázala vyrobit v požadovaném množství a zároveň dodat přesně na čas. A našli jsme je.”

Speciální díly
Standardní díly se v podstatě nakupují od dodavatelů, kteří je mají na skladě. “Pro společnost ASML jsme však potřebovali také díly, které by mohl být vyrobeny na zakázku a připraveny do šesti až osmi týdnů. Jednalo se o 25 tun nerezového plechu, který se používá k ochraně ocelových sloupů našich konstrukcí při betonování podlah. Tento nerezový plech navíc chrání i podlaží pod ním, pokud se aktivuje sprinklerový systém. To je důležité, protože vše musí být v perfektním stavu a musí to tak zůstat i pro čisté prostory, které budou v těchto ocelových konstrukcích brzy instalovány.”

Výběr SixPointTwo
Do výběrového řízení se přihlásili dva uchazeči: nizozemská společnost a SixPointTwo. Henk již ve svém předchozím zaměstnání jako nákupčí se společností SixPointTwo pravidelně spolupracoval. “Podle mého názoru by společnost SixPointTwo byla pro tuto práci mimořádně vhodným partnerem. Věděl jsem, že společnost SixPointTwo je schopna dodat zboží během pěti až šesti týdnů a že Willian van Eerd se nikdy nevyhýbá výzvám a své povinnosti bere vždy vážně.” Na základě svých zkušeností se Henk rozhodl navrhnout vedení, aby se tentokrát rozhodlo pro východoevropskou společnost. “A také díky nákupním výhodám, které se nám podařilo vyjednat, byla vybrána společnost SixPointTwo.” Tato volba se ukázala jako správná. “Byla to pozitivní spolupráce. Narazili jsme sice na určité problémy s výkresy a soubory, které jsme dodali. Společnost SixPointTwo odvedla skvělou práci při jejich konverzi a zpracování – vše, co dodali, bylo stoprocentně správné.”

Zaměření na rychlost a flexibilitu
Projekt ASML bude dokončen v roce 2024. “Do té doby budeme pracovat jeden rok.” Novým projektem je parkoviště univerzitní nemocnice v belgickém Gentu. “S 3000 tunami ocelových konstrukcí se jedná o skutečně XXL projekt: Je to projekt, který zahrnuje materiály o hmotnosti 500 kg na metr. To je těžká a specializovaná práce.” Společnost GS Staalwerken Groep má ve svých řadách odborníky, kteří ji zvládnou. Navíc se organizace zaměřuje na rychlost a flexibilitu. “Kromě 500 stálých zaměstnanců máme flexibilitu, která nám umožňuje snadno zvyšovat a snižovat stavy. A máme stroje, které mohou v podstatě pracovat 24 hodin denně.”

Reputace
GS Staalwerken Groep má pět poboček, z nichž každá se specializuje na jinou oblast. Centrála se nachází v Helmondu a pobočky v Bladel, Nuenen, Bergeijk a Oude-Tonge. Na webových stránkách jsou uvedeny různé příklady speciálních projektů, například filmové muzeum EYE v Amsterdamu. “Jak vždycky říkáme: Když to nedokáže naše konkurence, dokážeme to my. Naše flexibilita je v tomto ohledu skutečnou výhodou. Dokážeme rychle přepínat a nebojíme se poskytnout našim zákazníkům krátké dodací lhůty. 500 tun ocelových konstrukcí na staveništi za 8 týdnů? Výzva přijata!”

Kratší doba uvedení na trh?

Kratší doba uvedení na trh?

V České republice se zrychluje!

 

Není pochyb o tom, že jsou velmi žádaní – průmysloví dodavatelé, kteří zaručují špičkovou kvalitu, rychlost a efektivitu výroby. A často slyšíte, jak je obtížné je najít. Je tomu skutečně tak? Stále více firem hledá dodavatele například v České republice, která se v posledních letech vyšvihla na špičku světového trhu, pokud jde o průmyslovou výrobu.

Průmyslový sektor v České republice pokračuje v růstu. Je to především díky kvalitní pracovní síle, vynikajícímu vzdělávacímu systému a silnému zaměření na znalosti a inovace. Není divu, že se zde stále více nizozemských podnikatelů cítí jako doma.

Využití nového vývoje
Jedním z takových podnikatelů je Marco Wielink. Byl u toho už na začátku. V roce 2009 založil společně s Royem Janssenem společnost SixPointTwo. “Chtěli jsme reagovat na nový vývoj na trhu s kovovými polotovary. Konkrétně jsme si všimli, že požadavky a přání klientů v komplexních dodavatelských řetězcích se výrazně mění. Klienti například začali spolupracovat s menším počtem dodavatelů. Kromě toho začali stále častěji využívat nearshoring a paralelní dodavatelské řetězce, které umožňují kratší dobu uvedení na trh.”

Nizozemské podnikání a české řemeslo
Díky obchodní kanceláři ve Weertu (Nizozemsko) a výrobnímu závodu v Humpolci (Česká republika) je společnost SixPointTwo schopna poskytovat služby na míru stále rostoucímu okruhu zákazníků. Zpracování plechů (hliník, ocel a nerezová ocel), práškové lakování a montáž jsou v tomto ohledu tři hlavní pilíře. “Naši čeští odborníci jsou výborně vyškolení a vysoce motivovaní. Pracují s nejmodernějšími stroji a zařízeními. Na základě 3D výkresů jsme schopni vyrobit komponenty přesně podle specifikací klienta. V závislosti na poptávce klienta vyrábíme unikátní vzorky, malé série nebo komponenty ve středních sériích.”

Součásti světové úrovně
Komponenty vyrobené společností SixPointTwo jsou součástí produktů a systémů, které se používají po celém světě. “Vezměme si například dopravníkové pásy na velkých letištích, systémy pro manipulaci s balíky pro globální doručovací služby a e-shopy, stejně jako AV obrazovky, které mezinárodní společnosti používají pro prezentace.”

2024: zrychlení díky automatizaci
Ve společnosti SixPointTwo hraje vysoce kvalitní automatizace významnou roli ve všech procesech, od objednávání až po výrobu. “Krátká doba uvedení na trh je pro naše zákazníky zásadní. Proto neustále hledáme způsoby, jak tento proces ještě více urychlit. Na začátku roku 2024 dosáhneme warpové rychlosti. Od té doby bude možné data z 3D výkresů dodaných našimi zákazníky digitálně (a tedy přímo) přiřadit k číslům výrobků komponent, které se mají vyrobit. Ruční zadávání čísel výrobků již nebude nutné. Tím se ušetří čas a zvýší přesnost.” Později v roce 2024 se zrychlí i výroba. “Chystáme se automatizovat několik částí výrobních procesů. I to ušetří čas.”

Montáž je stále důležitější
Cílem společnosti SixPointTwo je optimalizovat svůj podíl na dodavatelských řetězcích klientů. Montáž je v této souvislosti stále důležitější službou. “V důsledku současného nedostatku pracovních sil na trhu práce klienti stále častěji zadávají montážní práce externím dodavatelům. Všechny komponenty, které pro klienta vyrábíme, lze v případě potřeby kombinovat s mechanickými, pneumatickými a/nebo elektrickými díly. Naši montážní specialisté mohou montovat kompletní moduly i celé výrobky.”

Obchodování ve vlastním jazyce
“Schopnost rychle měnit rychlostní stupně je pro naše klienty klíčová,” pokračuje Marco. “Všichni naši klienti mají od začátku jen jeden stálý kontakt v naší obchodní kanceláři v Nizozemsku. Naši zaměstnanci hovoří nejen nizozemsky (jejich rodným jazykem), ale také plynně německy a anglicky. Tlumočí vaše požadavky a přání našim kolegům v České republice.

Dobrý zaměstnavatel
Společnost SixPointTwo se také zaměřuje na zajištění optimálních pracovních podmínek. “Investujeme do našich lidí a podporujeme jejich další rozvoj. Pracujeme také na budování týmu a atmosféry na pracovišti, přičemž společenské aktivity probíhají i mimo pracovní dobu.” Politika CSR je založena na šesti základních hodnotách. “Základní hodnoty Jeden tým, jeden úkol; Vášeň pro službu; Jsme profesionálové a Vášeň pro službu vypovídají o našem profesionálním přístupu a snaze dosahovat dokonalosti jako tým. Naše další dvě základní hodnoty jsou Bezpečná základna a Staráme se. Cítíme za sebe navzájem odpovědnost a zdraví a bezpečnost kolegů jsou vždy na prvním místě. Poskytujeme také pracoviště, kde se každý zaměstnanec cítí bezpečně.”

Péče o ukrajinské zaměstnance
Základní hodnoty Staráme se a Bezpečná základna jsou bohužel aktuálnější než kdy jindy. “Ukrajinské zaměstnance zaměstnáváme již řadu let. V prvních dnech války jsme jim pomáhali podporovat jejich bratry a sestry na Ukrajině. Mimo jiné jsme zajistili evakuaci a ubytování a poskytli zaměstnání, kde to bylo možné, u společnosti SixPointTwo nebo jiných firem v regionu. Našim ukrajinským zaměstnancům a jejich rodinám jsme také nabídli přístup do naší firemní chaty Country Hill, která se nachází v srdci Krkonoš. Vnímáme jeden druhého, to také definuje společnost SixPointTwo.”

Kratší doba uvedení na trh?
Energetická transformace je v plném proudu

Energetická transformace je v plném proudu

Energetická transformace je v plném proudu

Česká kovovýroba pro nizozemské nabíjecí stanice

 

Nizozemsko je lídrem v oblasti nabíjecích míst pro elektromobily. Podle hrubých odhadů jich je v naší zemi více než 100 000. A podle studií jsme na nejlepší cestě mít do roku 2030 přibližně 1,7 milionu nabíjecích míst. Nizozemští instalatéři na tom usilovně pracují. A přispívají k tomu i čeští odborníci.

V Nizozemsku je obrovská poptávka po solárních panelech, tepelných čerpadlech, solárních kotlích, kotlích pro ústřední vytápění a nabíjecích bodech, a to jak ze strany firem, tak i jednotlivců. To znamená, že nastala skvělá doba pro instalační firmy, které mohou tyto udržitelné a energeticky úsporné systémy dodávat, instalovat a udržovat.

Kompletní servis je přidaná hodnota
Mnoho montážních firem pracuje jak pro soukromé osoby, tak pro profesionální klienty. Ačkoli se jedná o dvě zcela odlišné cílové skupiny, mají některé podobnosti. Obě cílové skupiny spěchají na to, aby jejich domovy nebo firemní prostory byly udržitelnější – spíše dnes než zítra. Další podobnost? Často hledají kompletní služby. Proto obvykle raději zadají práci jednomu spolehlivému partnerovi, který se o celý proces udržitelnosti postará za ně.

Montážní dělník se schopností zpracování kovů
Montážní firmy, které pro své zákazníky zajišťují celý proces udržitelnosti, musí samozřejmě velmi pečlivě zvažovat kvalitu, cenu a efektivitu procesů. Aby tyto aspekty optimalizovaly, rozhodují se některé instalační firmy pro podporu svých projektů pomocí vlastního stavebního oddělení. Hovořili jsme s osobou, která má na starosti stavební oddělení v instalační společnosti, která nedávno začala spolupracovat se společností SixPointTwo. Na přání našeho klienta zůstanou mluvčí i instalační společnost v anonymitě. “Na jedné straně jsem v konečném důsledku zodpovědný za vše, co zde vyrábíme, včetně podkonstrukcí pro solární panely a konstrukcí na míru podle konkrétních požadavků zákazníků. Na druhé straně jsem také zodpovědný za řízení zásob, nákup materiálu a v případě potřeby i za externí práce.”

Nabíjecí stanice
Mezi produkty, které tato instalační společnost dodává a instaluje, patří nabíjecí stanice pro elektromobily. V závislosti na požadavcích zákazníka zahrnují tyto stanice jedno nebo více nabíjecích míst. “Naše nabíjecí stanice jsou kompatibilní s různými jinými značkami, a to s adaptérem nebo bez něj. To znamená, že nám stačí mít na skladě pouze jeden typ nabíjecí stanice. To nám umožňuje efektivněji využívat skladové prostory. Výrobu nabíjecích stanic zajišťujeme externě. Máme lidi, ale nemáme správné strojní vybavení, abychom mohli nabíjecí stanice vyrábět za správnou cenu.”

Outsourcing společnosti SixPointTwo
Nedávno byly nabíjecí stanice a jejich montážní desky vyrobeny a dodány společností SixPointTwo v kartonových obalech – jedna krabice na nabíjecí stanici. “Společnost, která pro nás dříve nabíjecí stanice vyráběla, se rozhodla zaměřit na jiný segment trhu. Proto jsem se poohlédl po jejich nástupci.” Prostřednictvím svého kontaktu jsem se seznámil s Imanem Landheerem. “Po našem rozhovoru jsem Imanovi poslal výkres spolu s žádostí o cenovou nabídku. Jakmile jsem obdržel cenovou nabídku, probrali jsme, jak by měla nabíjecí stanice vypadat a jaké jsou naše požadavky na kvalitu.”

Rychlá komunikace
Vedoucí stavebního oddělení má potřebné zkušenosti s výběrem externích partnerů. Existují kromě požadavků na kvalitu výrobku ještě nějaké další požadavky? “Mám rád rychlou a krátkou komunikaci, sám také rychle reaguji na dotazy. Důležitá je také jasná cenová politika. A nemám rád překvapení.”

První doručená objednávka měla několik nesrovnalostí. “Společnost SixPointTwo je od té doby opravila podle našich požadavků. Druhá objednávka byla dodána přesně podle dohody a naše komunikace probíhá bez problémů.” Vzhledem k rostoucí potřebě dobíjecích stanic to jistě skýtá zajímavé vyhlídky…

Ostatní herci, perfektní výkon

Ostatní herci, perfektní výkon

Během hlavní sezóny se role izolace jen hrnuly…

 

Září 2022: Rostoucí ceny plynu a blížící se zima vyvolávají v Nizozemsku rozruch. Mnoho kutilů se vrhá na zateplování horních pater svých domů. Stále větší oblibě se těší praktický zateplovací systém, který mohou instalovat i nezkušení kutilové. Kromě několika rolí izolace totiž potřebujete pouze řezačku na krabice. Společnost dodávající tento systém nechce nic jiného než pomoci kutilům. Má však jeden problém – její výrobní linky jsou stále přetížené…

Není divu, protože společnost vyrábí také izolační systémy pro profesionální trh. A ve stejném období pracují specialisté na izolace přesčas. Touží po izolačních systémech, které jim umožní rychleji sčítat metry.

Řešení? Outsourcing
Roy Boons je jednatelem dotyčné společnosti Reflex Insulation Group B.V. ve Weertu. Je zodpovědný za výrobu a v té době přijal netradiční rozhodnutí. Dočasně převedl výrobu izolačního výrobku PIF Home, určeného pro domácí trh, který je v současné době na pultech obchodů Gamma v Nizozemsku i Belgii, a dalších výrobků na sesterskou společnost SixPointTwo. Dvě výrobní linky ve Weertu tak byly plně k dispozici pro dva systémy pro profesionální trh, a to PIF Insulation a PIF Isofast.

Proč SixPointTwo?
V té době neměla společnost SixPointTwo žádné zkušenosti s izolačními materiály. Proč tedy toto rozhodnutí? “Výroba PIF Home, izolační fólie, je z velké části automatizovaná, ale vyžaduje také malé množství ruční práce, a to při jejím balení. Protože společnost SixPointTwo je montážní specialista se zkušenostmi se sériovou výrobou, včetně ruční práce, rozhodli jsme se pro outsourcing.” Skutečnost, že společnost SixPointTwo nedisponuje stroji používanými k výrobě PIF Home, nebyla nevýhodou. “Ve skutečnosti lze role vyrábět i ručně, a to v celém rozsahu.”

Školení ve Weertu
Rychle byl vypracován akční plán. Do Weertu z Humpolce přijel malý tým SixPointTwo. Odborníci ze společnosti Reflex Insulation Group poskytli instrukce o ručním výrobním procesu a o používání nástrojů, které jsou při něm zapotřebí. Jedním z takových nástrojů je závěsný systém pro vrstvy izolační fólie. Systém a suroviny by měly být dodány do České republiky.

Testování na místě
Rychlost je samozřejmě zásadní. Společnost SixPointTwo vyrobila první zakázku a role PIF Home byly poté přepraveny do společnosti Cotap v Hasseltu (Nizozemsko), která zásobuje pobočky společnosti Intergamma. První série byla zkontrolována v Cotapu. Jak se ukázalo, kvalita byla mimořádně vysoká. “Podepsali jsme zkušební dokument a okamžitě jsme zvýšili výrobu.”

Logistika
Společnost SixPointTwo pokračovala ve výrobě rolí po dobu čtyř měsíců. Do společnosti Cotap byly i nadále dodávány přesně. Dodávka z České republiky se ukázala jako bezproblémová. “Objednávky pro sklady Gamma musí být dodány do dvou týdnů. Po týdnu jsme přesně věděli, na čem jsme. Například když se objednávka zaslána 5. ledna, věděli jsme, že bude doručena 9. ledna v půl deváté ráno.” A tak se stalo.
Roy na to vzpomíná s láskou. “Výrobní specifikace, dopravní předpisy a požadavky na balení – to vše bylo jasné. Kromě jednoho kamionu, který se jednou zastavil, jsme neměli vůbec žádné problémy.”

Komunikace je klíčová
Proč byl tento krok tak úspěšný? “Náš koordinátor dodavatelského řetězce a jeho český kolega komunikovali telefonicky a e-mailem v angličtině. To šlo dobře.”
Systémy ve Weertu a Humpolci spolu také bez problémů komunikovaly. “Obě společnosti pracují se stejným systémem ERP. Vždy bylo jasné, které zakázky byly zpracovány a které ještě čekají na vyřízení. Na obou stranách jsme měli vždy aktuální přehled. Důležité, protože těch zakázek bylo určitě minimálně 60.”

Ambice
Bohužel pro SixPointTwo zůstalo u jednorázové spolupráce. “Od té doby jsme přidali dvě výrobní linky, takže vše opět vyrábíme ve vlastní režii. Rozrostl se také náš tým. V roce 2021 jsme měli 15 zaměstnanců, nyní jich je 40.” Reflex Insulation Group má velké plány, vysvětluje Roy, který se nedávno stal obchodním ředitelem zodpovědným za prodej, marketing a rozvoj podnikání. Pokračování v expanzi v rámci Evropy je jistě jednou z ambicí. To znamená také rozšíření sortimentu výrobků. “Vyvíjíme nové produkty pro trh renovací. A poohlížíme se také po trhu s novostavbami.” O tom však Roy zatím nechce prozradit více. Pokud jde o jeho ambice v Belgii, je konkrétnější: “V únoru 2024 budeme na veletrhu BATIBOUW v Bruselu. Bude to poprvé, kdy budeme moci v Belgii skutečně představit sebe a naše izolační systémy.”

Ostatní herci, perfektní výkon
Nemůžete najít žádné kvalifikované odborníky?

Nemůžete najít žádné kvalifikované odborníky?

Nemůžete najít žádné kvalifikované odborníky?

Čeští pracovníci jsou vám k dispozici!

 

Kvalifikovaných pracovníků pro malé a střední podniky ve zpracovatelském průmyslu je v Nizozemsku méně než kdy jindy. Podle ekonomického barometru Královského svazu kovodělníků za třetí čtvrtletí letošního roku neměly podniky nikdy předtím takové problémy s obsazením volných pracovních míst. Co se s tím dá dělat? Možná by se řešení mělo hledat mimo Nizozemsko. Například v České republice…

Podle Hospodářského barometru je situace následující: “Vezmeme-li v úvahu všechny zaměstnance, mají respondenti v průměru téměř 5 % volných pracovních míst. Ještě méně než v předchozích čtvrtletích si pouze 60 % malých a středních výrobců myslí, že budou schopni tato volná místa v příštích šesti měsících obsadit.” Pro výrobce OEM, kteří chtějí expandovat, to není příjemná vyhlídka.

Strukturální problém
Nedostatek na nizozemském trhu práce je bohužel strukturální. Je to důsledek stárnutí populace, které dosáhne svého vrcholu až v roce 2050. Proto je jisté, že tento nedostatek bude přetrvávat až do roku 2050. Váš podnik nemůže tak dlouho čekat. Mohl by být řešením nearshoring v České republice? Uvažovali jste o tom někdy? Vytvoření dalšího dodavatelského řetězce v této středoevropské zemi nabízí mnoho výhod. Koneckonců je to jedna z mála zemí, ve které průmyslový sektor stále roste. A výhodné je také to, že zde můžete obchodovat ve svém rodném jazyce. Společnost SixPointTwo vás ráda provede.

Česká republika patří mezi tři nejlepší na světě
Královská kovodělná unie nedávno uspořádala obchodní misi Smart Manufacturing do České republiky. Paul Verlinden, politický tajemník pro mezinárodní podnikání Královské kovodělné unie, v publikaci o misi na www.metaalmagazine uvedl, že Česká republika je nyní v první trojce nejlepších světových lokalit pro průmyslovou výrobu. Dále vysvětlil: “A je samozřejmé, že je to díky vysoce vzdělané pracovní síle a důrazu na znalosti a inovace. Země nyní nabízí mnoho příležitostí jak pro export, tak pro outsourcing výrobních procesů nebo dokonce pro zřízení vlastního výrobního závodu.”

Faktor úspěchu 1: Čeští řemeslníci jdou na dračku
Česká republika disponuje velkým množstvím kvalifikovaných odborníků. Je tomu tak díky kvalitnímu vzdělávacímu systému, který nabízí obory úzce propojené s praktickými aspekty průmyslového odvětví. Jedinečná je zde také česká pracovní morálka. Vidíme to i ve společnosti SixPointTwo: naši čeští zaměstnanci jsou často výborně vyškolení, odhodlaní a vysoce motivovaní. Jsou zvyklí držet tempo. Další výhodou je, že mzdy v České republice jsou mnohem nižší než v Nizozemsku. Dalším bonusem je, že vzdálenost a doba přepravy nepředstavují velké překážky. Přeprava výrobků a materiálů z České republiky do Beneluxu/západní Evropy trvá pouze jeden den.

Faktor úspěchu 2: Nizozemský přístup
Váháte s přesunem výroby a montáže do České republiky? Nemusíte se obávat. Ve společnosti SixPointTwo kombinujeme českou řemeslnou zručnost s naším efektivním nizozemským přístupem k organizaci a výrobě. Náš výrobní závod je vysoce automatizovaný a zcela moderní. Díky našim certifikovaným pracovním procesům jsme prokázali, že splňujeme mezinárodní normy týkající se řízení kvality, životního prostředí a bezpečnosti a ochrany zdraví.

Dodání z České republiky je jednoduché
Česká republika je ideální zemí pro vytvoření dalšího dodavatelského řetězce. Víme to z vlastní zkušenosti: SixPointTwo zde působí od roku 2009. Kolem nás se také objevuje stále více společností, které se specializují na služby pro výrobce OEM v Nizozemsku a dalších západoevropských zemích. Pokud chcete outsourcovat své výrobní a montážní operace do České republiky, zdá se, že nyní je ten správný čas. Koneckonců, volná pracovní místa nikdy nebudete schopni obsadit pouze migrujícími pracovníky. Je však možné přesunout (část) vašeho dodavatelského řetězce do České republiky. Rádi vám v tom pomůžeme. Chcete se dozvědět více? Pak si neváhejte sjednat schůzku s Willianem van Eerdem (willian.van.eerd@sixpointtwo.eu – +31 (0) 6 300 611 23).

Mohl bych dostat méně, prosím?

Mohl bych dostat méně, prosím?

Realistický pohled na tolerance

 

“Mohl bych dostat trochu víc, prosím?” Pokud jste někdy navštívili řeznictví, určitě jste tuto otázku slyšeli. “Mohl bych dostat o trochu méně, prosím?” naopak téměř nikdy neuslyšíte. I když to může být také užitečná otázka. Například pokud jde o tolerance plechů.

Stejně jako váš řezník, i my v SixPointTwo chceme jediné: uspokojit potřeby našich zákazníků. V případě plechů jsou tyto potřeby formulovány v podobě rozměrů a tolerancí na pracovních výkresech. A v této souvislosti se vás můžeme občas zeptat: “Mohli bychom mít o něco méně, prosím?”.

Konzultace
Tuto otázku samozřejmě neklademe lehkovážně. Klademe ji pouze tehdy, když jsme přesvědčeni, že vám můžeme nabídnout lepší alternativu. Alternativu, která má nejen správnou kvalitu pro vaše použití, ale o které víme, že ji můžeme vyrobit za nižší cenu. V takových případech vás požádáme, abyste společně s námi kriticky posoudili stanovené tolerance.
 
Případová studie: Příliš omezující tolerance
Od zákazníka jsme obdrželi pracovní výkres zakřivené, svařované, kovové součásti, kterou bylo třeba vyrobit ve značném množství. Součástka měla otvor (díru) s přísnou tolerancí pro jeho průměr a umístění. Zadané tolerance byly tak přísné, že jich bylo obtížné dosáhnout ve výrobním procesu, zejména proto, že bylo třeba vyrábět ve větších množstvích při trvale nízkých nákladech. Pro splnění specifikací na výkresu by bylo nutné provést další měření a korekce. Dodatečný pracovní čas potřebný k jejich provedení by měl příliš velký dopad na náklady.

Výsledkem dobré konverzace je situace, která je výhodná pro všechny
Svolali jsme schůzku s naším klientem, abychom to prodiskutovali. Výsledek? Při bližším zkoumání se ukázalo, že tolerance stanovené pro průměr a umístění jsou příliš omezující. Zákazník uvedl, že konstruktér takto definoval tolerance, “aby zajistil, že výrobek bude kvalitní”. Po další konzultaci bylo rychle nalezeno řešení. S upravenými, méně přísnými tolerancemi pro umístění i průměr by součástka byla stále stejně použitelná a spolehlivá. Navíc nám to umožnilo vyrábět součástku s nižšími náklady. Výhra pro klienta i pro společnost SixPointTwo!
 
Spolehlivost a kvalita jsou vždy na prvním místě
Vaši inženýři samozřejmě usilují o kvalitu výrobku a provozní spolehlivost. A je naprosto pochopitelné, že vždy vycházejí především z bezpečnosti. Občas to však vede ke zbytečně přísným tolerancím a vyšším nákladům. V takových případech vám tedy rozhodně položíme tuto netradiční otázku: “Mohli bychom mít o něco méně, prosím?”

Mohl bych dostat méně, prosím?
Od 3D návrhu k výrobku: takhle to funguje

Od 3D návrhu k výrobku: takhle to funguje

Od 3D návrhu k výrobku: takhle to funguje

Edwin de Graaf o vztahu Bredenoordu se společností SixPointTwo:
“Skvělá, dobře organizovaná společnost, která dokonale vyhovuje našim potřebám.”

 

Energetická řešení společnosti Bredenoord se používají každý den po celém světě. Patří sem generátory a bateriové bloky pro dočasné a mobilní napájení na velkých mezinárodních akcích, jako jsou festivaly a sportovní turnaje. Řešení společnosti Bredenoord prokázala svou hodnotu ve stavebních a infrastrukturních projektech a jako nouzové zdroje energie pro hasičské organizace, nemocnice a datová centra. “Všechna tato řešení vyvíjíme ve vlastní režii. Proto máme oddělení výzkumu a vývoje s 30 zaměstnanci,” vysvětlil Edwin de Graaf, produktový manažer pro výrobu a distribuci elektrické energie.

Bredenoord existuje již více než 85 let. Rodinná společnost sídlí v Apeldoornu a má pobočky a sklady v Nizozemsku, Německu, Dánsku a Rakousku. Spolupracuje také s několika mezinárodními partnery.

Generátory
Společnost Bredenoord nabízí různé typy generátorů pro napájení. Zákazníci si je mohou pronajmout nebo zakoupit. “Kromě generátorů na běžnou naftu máme také generátory na HVO (hydrogenovaný rostlinný olej), obnovitelnou naftu, která je neutrální z hlediska emisí CO2. Máme také generátory, které fungují na bioplyn získaný z čištění odpadních vod. Je to opravdu čisté palivo, které se do motorů dokonale hodí. Nabízíme také mimo jiné řešení na bázi metanolu a vodíku. Nejvhodnější řešení pro danou situaci závisí na několika faktorech, jako je poptávka zákazníka, lokalita a platné emisní předpisy.”

Chytrá řešení
Společnost Bredenoord se aktivně podílí na vývoji ještě čistších paliv. “V současné době je na našem trhu stále velmi obtížné nabídnout řešení, která by byla 100% bez fosilních paliv “od zdroje ke kolu” (tj. v rámci celého životního cyklu). Zákazníci společnosti Bredenoord se však mohou spolehnout na energetická řešení, která nabízejí optimální výkon a minimalizují dopad na životní prostředí. “Můžeme například pracovat s kombinací generátorů. Když je potřeba méně energie, například v noci, může ji poskytnout menší generátor. Při vyšších denních požadavcích na výkon pak využijete větší generátor instalovaný vedle. Dalším chytrým řešením je kombinace generátoru s bateriovým blokem, který snižuje nároky na palivo.”

Pronájem a doprava
Pronájem řešení pro dočasné a mobilní napájení je pro Bredenoord zdaleka největším trhem. Důležitou roli v této souvislosti hraje doprava. “Máme 40 vlastních nákladních vozidel a také si je pronajímáme a snažíme se, aby všechna naše nákladní vozidla byla co nejčistší. Přecházíme na používání elektrických jeřábů pro nakládku a vykládku výrobků. Akumulátory těchto jeřábů se nabíjejí za jízdy. Na staveništi pak k tomuto účelu není třeba provozovat dieselový motor.”

Ochrana výrobků na cestách
Zákazníkům jsou přepravovány různé produkty Bredenoord. Kromě generátorů, baterií, rozvodných skříní a transformátorů jsou dodávány také nabíjecí stožáry a kabely. “Všechny tyto výrobky byly do posledního nýtu navrženy našimi konstruktéry. Totéž platí i pro pronajaté výrobní rámy (včetně krytů, přístřešků a kontejnerů), které výrobky chrání.”
Výroba a montáž výrobků a pronajímaných rámů je částečně zadávána různým partnerům. Společnost SixPointTwo je jedním z těchto partnerů již rok a půl. “Dodavateli poskytujeme 3D výkres, aby viděl, jak musí být dílčí výrobek vyroben a jaké operace jsou k tomu potřeba.”

Kabelové navijáky
Prvním úkolem společnosti SixPointTwo bylo vyrobit kabelové navijáky. “Vyvinuli jsme praktický naviják kabelu, který si zákazníci mohou sami odvíjet a navíjet. Díky tomu je kabel dobře zajištěn. Kromě toho lze cívku upevnit k upevňovacímu systému nákladního automobilu zapuštěnému do podlahy ložné plochy. Tento certifikovaný systém založený na bajonetu jsme sami navrhli.” Kabelový naviják má velikost palety a je vyroben z plně žárově pozinkované oceli. Dá se říci, že jde o robustní užitkový předmět. “A to je nutnost, protože kabeláž je drahá součástka náchylná k poškození.”

Skříně pro nabíjecí místa
Společnost SixPointTwo také vyrobila skříně pro nabíjecí body od společnosti Bredenoord. “Nabíjecí místa pro elektromobily se používají na místech, jako jsou staveniště a akce. Skříňka se skládá z vnějšího rámu, který je nařezán, naohýbán, svařen a následně pozinkován. Dále obsahuje vnitřní desku, na kterou se připevní nabíjecí jednotka. Tuto ocelovou konstrukci vyrobila a smontovala společnost SixPointTwo. Poté byla odeslána do Nizozemska a my jsme nainstalovali nabíjecí body: dva na každou skříň.”

Přidaná hodnota:
První zakázka jasně potvrdila přidanou hodnotu, kterou Edwin de Graaf od společnosti SixPointTwo očekává: “Dodáme výkres a vrátí se nám výrobek: to je přesně to, co chceme,” řekl. Také naše návštěva výrobního závodu v Humpolci nás naplnila důvěrou: “Je to skvělá, spořádaná firma, která je dobře organizovaná. Je tu klid a ticho. Vše je připraveno a materiály jsou označeny. Zaměstnanci mohou pracovat rychle, efektivně a ergonomicky. Když vidím takovou firmu, vím, že nám bude vyhovovat.” Dlouhodobý vztah však vyžaduje mnohem více. “S našimi důvěryhodnými partnery chceme budovat pevné vztahy. A můžete si být jisti; chyby se budou dělat na obou stranách. Co však považujeme za důležité, je, abyste je prošetřili společně, jako partneři, a pak přišli na to, jak problém vyřešit. Jak se vypořádat s odpovídajícími náklady, můžeme vyřešit až poté. Zažili jsme to, když se v jednom z našich výkresů vyskytla chyba. Nyní víme, že společnost SixPointTwo tento přístup uplatňuje také.”

Vyrábíte úplně stejnou věc, ale jiným způsobem?

Vyrábíte úplně stejnou věc, ale jiným způsobem?

Vyzvěte nás!

 

Společnosti se často ptají společnosti SixPointTwo, zda můžeme vyrobit jeden (nebo více produktů) z jejich sortimentu. Často se jedná o úspěšný výrobek, po kterém poptávka stále roste, ale společnost nemůže rozšířit vlastní výrobní kapacitu. A my máme vždy zájem, i kdyby to znamenalo výrobu v palcích. Jak k tomu přistupujeme? Je to otázka pečlivého sladění…

Předpokládejme, že výrobek se skládá z materiálů, které můžeme vyrobit pomocí našich lidí a strojů. A předpokládejme také, že vy, čtenáři, jste naším potenciálním zákazníkem. Nejprve vás požádáme o specifikace a výkresy výrobku. Jakmile požadovaný materiál dorazí, náš výrobní inženýr jej prozkoumá. Pokud uvidí, že pracujete s imperiálními mírami a vyrábíte v palcích, máme novou situaci. Společnost SixPointTwo totiž běžně používá metrický systém. Váš požadavek se tak stává konkrétnějším. Můžeme v našem metrickém výrobním prostředí vyrobit výrobek přesně podle zadaných rozměrů v palcích?

Nejprve provedeme reengineer…
Na tuto konkrétnější otázku bohužel nemůžeme odpovědět jednoduše ano. Nejprve vám doporučujeme, abyste si nechali produkt znovu navrhnout. Na základě přepracovaného modelu a naší cenové nabídky se pak můžete rozhodnout, zda nás zapojíte. Možná se ptáte, proč je reengineering nezbytným mezikrokem? Není opravdu jednodušší jenom převést palce na centimetry? To je pravda, ale samotným převodem se k tomu nedostaneme. Firmy, které pracují s palci, totiž často používají trochu jiné materiály, než na jaké jsme zvyklí. Pomoci by mohl příklad. V Evropě se běžně používá jakost oceli S235 pro všeobecné použití. Americké společnosti – stejně jako jejich evropské pobočky – však pro tyto aplikace používají oceli tříd ASTM A572 a ASTM A36. Tyto oceli jsou podobné oceli S235, ale mají mírně odlišné vlastnosti, například průhyb. A nejčastěji se vyskytuje i další komplikace. Evropské oceli jsou dodávány v tloušťkách, které se mírně liší od tlouštěk běžně používaných ve Spojených státech.

Vytvoření komplexního obrazu
Malé odchylky v součástech výrobku mohou mít závažné důsledky z hlediska tolerancí a dalších oblastí. Například u konstrukce přívěsů se ukázalo, že úpravy ve složení materiálu mohou mít významné důsledky na mezní hodnoty průhybu přívěsu. Pokud chceme společně posoudit důsledky práce s mírně odlišným materiálem a/nebo odlišnou tloušťkou, navrhujeme vyrobit nový model výrobku za předem stanovenou cenu. Všechny komponenty, které budou vyrobeny ze specifických materiálů, které může SixPointTwo použít, jsou v tomto nově navrženém modelu propojeny. Poté můžeme posoudit, jak se jednotlivé komponenty vzájemně ovlivňují. Z modelu je zřejmé, zda společnost SixPointTwo dokáže vyrobit a splnit vaše požadavky. A odpověď tedy zní… ano? Pak se domluvíme na další spolupráci a můžeme jít do toho!

Vyrábíte úplně stejnou věc, ale jiným způsobem?
Chcete se ujistit, že neztrácíte drahocenný čas?

Chcete se ujistit, že neztrácíte drahocenný čas?

Chcete se ujistit, že neztrácíte drahocenný čas?

Proveďte kontrolu kritických součástí!

 

Prodané zboží chcete svým zákazníkům dodat co nejrychleji. Společnost SixPointTwo vás v tom může podpořit jako součást vašeho výrobního řetězce. Rádi s vámi budeme spolupracovat na optimalizaci a řízení dodacích lhůt modulů a výrobků. “Složitá situace na trhu ztěžuje vytváření spolehlivých předpovědí. Proto s vámi spolupracujeme na hledání strukturálních řešení, která vám ušetří čas i peníze,” říká Willian van Eerd, CCO společnosti SixPointTwo. “Efektivním řešením může být například skladování kritických komponentů u společnosti SixPointTwo.”

Doba dodání je častým tématem rozhovorů s potenciálními i stávajícími zákazníky. “Toto téma vždy probíráme od začátku, a to i během seznamovací fáze s potenciálními klienty. Abychom našli optimální řešení, provádíme analýzu “nejdelší doby dodání” nebo provádíme mapování toku hodnot.”

Analýza nejdelší dodací lhůty
Analýza nejdelší dodací lhůty poskytuje přehled o části výrobního řetězce, do kterého je SixPointTwo zapojen. “Nejprve diskutujeme o požadované době dodání produktu, který pro vás společnost SixPointTwo vyrábí nebo by mohla vyrábět. Poté prověříme výrobní proces daného výrobku a zjistíme, které komponenty jej zpomalují, tj. kritické komponenty. Často se jedná o nakupované díly s dlouhou dodací lhůtou u složitých kompozitních výrobků. Může se jednat například o speciální senzor nebo elektromotor, který musíme zajistit z Číny. Abychom toto zdržení eliminovali, vypracujeme návrh na skladování těchto nakupovaných dílů. Ve společnosti SixPointTwo jsou pak okamžitě k dispozici ke zpracování, což zkracuje dobu dodání výrobku.”

Vyloučení rizik
Nabídka, kterou pro vás jako pro potenciálního nebo stávajícího zákazníka vypracuje společnost SixPointTwo, bude obsahovat více možností skladování. “Na základě toho se rozhodnete, která rizika chcete vyloučit. Podle toho pak pečlivě upravíme množství zásob. Jedním z takových rizik je například riziko poškození. Chcete se vyhnout tomu, abyste museli odkládat revize nebo upgrady svých výrobků, protože je jich stále hodně na skladě. Zároveň však chcete vyloučit riziko dostupnosti. Protože kritické komponenty musí být na skladě v okamžiku, kdy u nás zadáváte objednávku.”

Jakmile je provedena finální volba, SixPointTwo organizuje řešení a udržuje požadované zásoby kritických komponent. “Neustále držíme prst na tepu tržních podmínek, protože ty jsou velmi proměnlivé. Pravidelně s vámi hovoříme o aktuálních požadavcích na skladové zásoby, které jsou potřebné k tomu, abyste udrželi co nejkratší dodací lhůty pro vaše zákazníky.”

Mapování toku hodnot
Mapování toku hodnot jde o krok dále než analýza nejdelší doby dodání. “Zahrnuje pravidelné mapování celého výrobního řetězce. Tímto způsobem kontrolujeme celkovou dobu realizace projektu a výrobku. V SixPointTwo jdeme dál než jen k procesu, mapujeme výrobní řetězec od začátku do konce. Díky tomu máme přehled o tom, kde je na výrobku přidána hodnota. Na tomto základě pak můžeme určit, kde by se měly nacházet body oddělení a co je k jejich realizaci zapotřebí. Zejména ve složitých výrobních řetězcích je mapování hodnotových toků neuvěřitelně užitečné,” řekl Willian van Eerd. “Objasňuje, kde se drží zbytečné mezisklady. Často se ukáže, že lze dosáhnout značných úspor času i nákladů.”

Proč stále častěji podepisujeme dokumenty?

Proč stále častěji podepisujeme dokumenty?

Protože to je součástí procesu…

 

Úspěšná spolupráce začíná vzájemnou důvěrou. Když máte pocit důvěry, můžete uzavírat skvělé dohody. Dohody o úloze obou partnerů a o tom, jak budou nakládat s důvěrnými informacemi. Ve společnosti SixPointTwo jsme v tomto ohledu otevření a jasní. Od prvního seznámení.

Přidaná hodnota společnosti SixPointTwo spočívá v tom, že můžeme být kvalitním článkem výrobního procesu obchodních společností. Klienti, kteří nám zadají část svého výrobního procesu, se mohou spolehnout na předem dohodnutou kvalitu a nákladovou efektivitu. Ideální v případě, že klient naléhavě potřebuje dodatečnou výrobní kapacitu.

Naše role
V podstatě jsme článkem výrobního řetězce našich zákazníků: nic víc a nic míň. Tímto způsobem působíme mimo jiné na trhu audiovizuální techniky, trhu EV (elektrické dopravy), v zemědělství, strojírenství, intralogistice a automobilovém průmyslu. Zkušenosti společnosti SixPointTwo v konkrétních průmyslových odvětvích a prostředích ukazujeme v prezentaci, kterou poskytujeme potenciálnímu klientovi během zaváděcí fáze. To mimochodem neznamená, že se omezujeme pouze na tyto trhy. Naopak, společnost SixPointTwo má univerzální výrobní zázemí. A to nám umožňuje být článkem výrobního řetězce našeho zákazníka i na jiných trzích.

NDA: logické a užitečné
Vzhledem k výše popsané roli považujeme za zcela normální, když nás klient před zahájením práce požádá o podepsání NDA (smlouvy o mlčenlivosti). Koneckonců, zákazník nás nechává spolupracovat na produktu se specifickými vlastnostmi, které jej odlišují od konkurenčních produktů. Je přirozené, že klient chce tyto jedinečné vlastnosti hlídat a chránit. Je tedy logické, že sepisuje NDA, aby mimo jiné ochránil své duševní vlastnictví, technické know-how a výkresy.

Využijte naše zkušenosti s výrobou
Samozřejmě dodržujeme podepsaná NDA. Tato záruka je pro naše zákazníky nepostradatelná. Pokud s námi chtějí spolupracovat další subjekty ze stejného odvětví, můžeme NDA uzavřít i s každým z nich. Ti pak mohou těžit nejen z jistoty, že jsme spolehlivým partnerem, ale také z našich zkušeností. Ve skutečnosti již známe zvyklosti nebo kodexy v oblastech, jako je výroba a úroveň povrchové úpravy, které každý účastník odvětví zná a považuje je za běžné. Mohou tedy očekávat, že se rychle zapojíme do jejich výroby.

Jasnost
Je samozřejmé, že chceme uspokojit potřebu důvěrnosti každého nového zákazníka. Samozřejmě vždy souhlasíme s podpisem NDA klienta, které je přiměřené a vhodné pro zamýšlenou spolupráci. Ve skutečnosti nám NDA poskytuje jasnost, kterou potřebujeme k tomu, abychom mohli svou práci vykonávat poctivě. Klientovi NDA poskytuje jistotu, že důvěrné informace zůstanou utajeny. Tato důvěrnost je zaručena po celou dobu. Pokud je naše spolupráce ukončena, vracíme klientovi všechny datové nosiče obsahující citlivé informace. Koneckonců, poctivost je ta nejlepší politika…

 

Proč stále častěji podepisujeme dokumenty?